Parki rozrywki

[blox_row][blox_column width=”1/1″][blox_heading title=”DisneyLand – Paryż” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

DISNEYLAND-PARYŻ

Jedyny europejski Disneyland położony jest w podparyskiej miejscowości Marne-la-Vallée. Otwarty w 1992 roku park rozrywki jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w całej Francji i Europie. Na całość Disneylandu składają się dwa wesołe miasteczka, aleja handlowa, siedem hoteli, stacja kolejowa oraz pole golfowe.

Disneyland Park

Pierwsze z wesołych miasteczek – Disneyland Park – składa się z czterech krain tematycznych oraz łączącej je głównej alei.

MainStreet – Aleja Główna

MainStreet to główna aleja parku, którą można dotrzeć do każdej z czterech krain. Stylizowana jest na amerykańską ulicę lat 20. Przy MainStreet znajdują się m.in. ratusz, sklepy, restauracje, tory wyścigowe oraz główna stacja kolejki kursującej po całym parku.

Frontierland – Kraina Dzikiego Zachodu

Znajdziemy tutaj banki, salony, kowbojów, złoczyńców oraz wszystko co związane z gorączką złota i atmosferą dzikiego zachodu – ale nie tylko. Do najważniejszych atrakcji należą także dom strachów, sztuczne jezioro z prawdziwymi statkami parowymi prosto z epoki Tomka Sawyera, miasteczko Pocahontas, czy zapierająca dech w piersiach górnicza kolejka górska.

Adventureland – Kraina Przygód

Na Krainę Przygód składają się: mini-miasto z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy inspirowane historią Aladyna, sklepy i restauracje związane z filmem Disneya „Król Lew”, azjatycka dżungla z kolejką górską Indiany Jonesa i wreszcie największa część w klimacie „Piratów z Karaibów”.

Fantasyland – Kraina Fantazji

Przeznaczona głównie dla dzieci kraina baśni i fantazji. Głównym obiektem jest tutaj górujący nad całym parkiem zamek Śpiącej Królewny. Pozostałe części poświęcono Królowej Śniegu, Piotrusiowi Panu, Pinokiu, Alicji w krainie czarów (labirynt) oraz innym postaciom i bajkom dla najmłodszych.

Discoveryland – Kraina Odkrywców

Określana także krainą przyszłości. Oferuje następujące atrakcje: Statek Kosmiczny, Kosmiczna kolejka górska „Space Mountain: Mission 2”, Karuzela Międzyplanetarna, Tor Samochodowy „Autopia”, Symulator wyprawy w kosmos „Star Tours”, „Capitan EO” – film 4D z Michaelem Jacksonem.

[/blox_text][blox_gallery images=”161,162,163,164,165,166,167,168,169,170,171,172,173,174″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”ASTERIX PARK – FRANCJA” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

ASTERIX PARK – Kraina bohaterów komiksów typowo francuskich: Asterix’a i Obelix’a położona jest ok. 30 km na północ od Paryża. Park podzielony jest na 7 sektorów oferujących różnorodne atrakcje, między innymi: spływ na tratwach przez wodospady, kilka wielkich spirali, w tym jedną z bardziej imponujących w Europie, pokazy umiejętności delfinów, labirynt oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Park Asterix to piękne miasteczko, z domkami po części rzymskimi, po części egipskimi, bardzo kolorowe, a wręcz cukierkowe. Na pewno zrobi miłe wrażenie na każdym dziecku.

Miasteczko Galów stworzone zostało na podstawie legendarnego komiksu autorstwa SempeGoscinnego, który opowiada historie Francji na wesoło. Przewodnikami po krainie zabawy są tu znani nam wszystkim Asterix i Obelix. Znajduje się tu około 100 różnych zabawnych miejsc i atrakcji rozlokowanych w 6 sąsiadujących ze sobą kompleksach.

Jest tu mnóstwo kolejek i karuzel dla najmłodszych gości. Starsze dzieci mogą popędzić w dal kolejką górską – rollercoaster. Nie można opuścić również pokazów tresowanych delfinów i niezliczonych atrakcji wodnych, takich jak slalomy, zjazdy, wodospady itp. Do dyspozycji gości są tu również restauracyjki, hotel, oraz tereny do organizowania pikników. Jeśli ktoś lubi się bać powinien odwiedzić również zamek strachu.

Świetnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć jest wioska Galów. Przy odrobinie szczęścia można sfotografować się z bohaterami kreskówek: Asterixem i Obelixem.

[/blox_text][blox_gallery images=”175,176,177,178,179,180,181,182,183,184″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”LEGOLAND – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Już ponad 15 milionów dzieci i dorosłych odwiedziły od chwili otwarcia miasteczko LEGOLAND w Günzburg w Niemczech. Sprezentuj swej rodzinie fantastyczną rozrywkę i zaproś ją do miasteczka LEGOLAND Günzburg w Niemczech. Na Ciebie czekają 8 wspaniałych krain stworzonych z klocków LEGO.

Fascynująca mieszanka rozrywki i nauki o otaczającym nas świecie, przyrodzie, technice, a wszystko podczas wyśmienitej zabawy! LEGOLAND to wspaniały park rozrywki i raj dla wszystkich miłośników klocków LEGO. Miejsce to przyciąga rodziny z dziećmi z całego świata. Pirat, poszukiwacz przygód lub księżniczka – tu mali i duzi bohaterowie są we właściwym miejscu! Kolejki górskie, roboty LEGO i świat zbudowany z ponad 50 milionów kolorowych klocków czeka na to, by go odkryć i wypróbować.

[/blox_text][blox_gallery images=”185,186,187,188,189,190,191,192″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”LEGOLAND – DANIA ” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Markę LEGO znają wszyscy. Jej historia sięga roku 1932, kiedy to Ole Kirk Christiansen rozpoczął w jutlandzkiej wsi produkcję drewnianych zabawek i nazwał je LEGO (skrót od duńskich słów LEgGOdt, co oznacza „baw się dobrze”). Pod koniec lat 40. wprowadzono na rynek pierwowzór dzisiejszych klocków z tworzywa sztucznego, a w 1958 r. zmodyfikowano wnętrze klocków, dodając wzmacniające konstrukcję rurki. Odtąd rozpoczął się triumfalny marsz LEGO do dziecięcych pokoi w ponad 130 krajach świata.

Legoland w Billund powstał w 1968 r. Jest to miejsce niezwykłe. Nie tylko dlatego, że wiąże się z historią „od pucybuta do milionera”. Położony wśród pól, nasycony klimatem duńskiej prowincji – już sam dojazd tutaj wprawia w dobry nastrój, a gigantyczne klocki LEGO, umieszczone na poboczu drogi, dodatkowo podkreslają niezapomniany charakter tego miejsca.

[/blox_text][blox_gallery images=”193,194,195,196,197,198,199″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”PHANTASIALAND – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Park Phantasialand oferuje wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Znajduje się tu między innymi makieta dawnego Berlina, miasteczko z Dzikiego Zachodu, Chiny sprzed tysiąca lat, Petit Paris, meksykańska wioska oraz symulator lotów kosmicznych. Szereg zjeżdżalni, basenów i innych atrakcji parku gwarantują udaną zabawę dla całej rodziny.

Twórcy Phantasialand w Brühl koło Kolonii park o powierzchni 280 tys. m2 podzielili na kilka krain. W Colorado Adventure nie wolno przegapić The Michael Jackson ThrillRide – podróży kolejką po górach z różnicą wzniesień wynoszącą 26 m. W krainie meksykańskiej warto odwiedzić kopalnię srebra, w której woskowe figury „opowiadają” o swoim życiu i pracy. Z kolei w Space Center na gości czeka zawrotna podróż rollercoasterem w kosmosie, w całkowitych ciemnościach. Większość odwiedzających Phantasialand zastrzega, że przychodzi tu jedynie po to, by zobaczyć tajemniczą wieżę doktora Einsteina – MysteryCastle. Tylko tu można przeżyć czterdziestopięciosekundowy lot w górę na sztywnym palu w zastraszającym tempie i podnoszące poziom adrenaliny spadanie. Najnowsza atrakcja w parku jest kraina DEEP IN AFRICA oraz słynna BLACK MAMBA – jeden z najszybszych w Europie rollercoasterów, (karkołomne zjeżdżanie wśród tropikalnej roślinności afrykańskiej

[/blox_text][blox_gallery images=”200,201,202,203,204,205,206,207,208,209,210″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”EURO PARK – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Jeden z najciekawszych parków rozrywki w Europie, oferujący moc atrakcji zarówno dla małych dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Doskonałe miejsce do wypoczynku i zabawy dla rodzin z dziećmi. Setki atrakcji, przedstawień, zjeżdżalni, basenów i grono animatorów zapewni doskonałą zabawę najbardziej wymagającym klientom. W parku znajdziemy wiele atrakcji reprezentujących kraje europejskie takie jak: Niemcy, Włochy, Francję, Szwajcarię, Grecję, Hiszpanię, Rosję, Anglię, Austrię, Holandię, Skandynawię, poznając ich kulturę, kuchnię, doświadczając niezapomnianych wrażeń podczas wielu spektakli i wieczorów regionalnych.

[/blox_text][blox_gallery images=”211,212,213,214,215,216,217,218,219″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”MOVIE WORLD – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Setki tysięcy osób corocznie odwiedza Movie Word Park w Niemczech. Zapraszamy do jednego z największych parków rozrywki w Europie. Najsłynniejsze postacie z filmów akcji i kreskówek czekają na swoich wielbicieli. Zapierające dech w piersiach zjeżdżalnie i karuzele, dziesiątki przedstawień i show – to wszystko czeka na Was. Park składasięz następującychatrkacji – Wild West Show, Police Academy Stunt Show, Lethal Weapon Pursuit, Tom & Jerry, Looney Tunes Land, Blazing Saddless, Warner Bros Studios, Movie Studio Tour, Batman Simulator, Halloween Horror Fest, The Wild Bunch, Josie Bath House, Marienhof Carousel, Bermuda Triangle, Neverending Story, Movie Magic i Gremlins Invasion.

[/blox_text][blox_gallery images=”220,221,222,223,224,225,226,227,228,229″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”HEIDE PARK – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Jest największym rodzinnym parkiem rozrywki i wypoczynku w Północnych Niemczech utworzonym w 1978. Znajduje się tu blisko 50 atrakcji na 850.000 m2 pięknego ogrodu z doskonałą infrastrukturą wypoczynkową tworzy idealne miejsce zabawy dla całej rodziny

Oprócz wszelkiego rodzaju karuzel i kolejek są tu urocze miejsca takie jak Dzielnica holenderska,która jest oazą spokoju, zbudowana w tradycji XIX w. Na 20.000 m2 można zwiedzać 32 wspaniałe domy. Można przespacerować się przez typowo holenderski zwodzony most do romantycznego wiatraka nad kanałem.

Są tutaj również ogrody, które zaskakują swą aranżacją, która pozwala na relaks i odpoczynek Różnorodna roślinność zaciekawi każdego odwiedzającego. Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Wieś Heide, która jest klejnotem starej sztuki rzemieślniczej. To wierna kopia wioski z 12 malowniczymi domkami – typowymi dla regionu LueneburgerHeide.

Kolejną atrakcją są pokazy zwierząt. Heide Park posiada własne delfinarium, w którym jest 6 delfinów, lwy morskie oraz papugi, które swoimi sztuczkami oczarowują widzów. Poza tym są przedstawienia na wodzie, teatrzyk kukiełkowy i elektroniczny ptasi teatr.

Heide park słynie ze swoich kolejek i rollercoaster’ów. Najwyższą i najszybszą kolejką górską parku jest Collossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°). Najnowszą kolejką jest Desert Race (Intamin), która posiada napęd hydrauliczny. W ciągu 2,4 s przyspieszamy do 100 km/h. Inne kolejki to: Scream, Limit, Big Loop, SchweizerBobbahn, MOUNTAIN-BLITZ.

[/blox_text][blox_gallery images=”230,231,232,233,234,235,236,237,238,239,240″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”EFTELING PARK – HOLANDIA” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Efteling jest jednym z liderów parków rozrywki w Europie. Przeciętnie w ciągu roku trzy miliony gości odwiedza Świat Cudów w Kaatsheuvel w Holandii. Wchodzą oni w magiczny świat przygody, dalekiej od szarej codzienności.

Efteling prezentuje baśniowy świat na 72 hektarach spokojnego zielonego parku, pełnego atrakcji i wydarzeń. Bajkowe opowiadania są wyrażone np. w formie ekscytujących thrillrides, odkrywanie różnych światów i cała masa różnego rodzaju rozrywki. Szeroki zakres proponowanej rozrywki i sposoby jej prezentacji sprawiły, że Efteling jest firmą rozpoznawaną na całym świecie. Wśród otrzymanych nagród znajdują się: ApplauseAward za najlepszy park na świecie, Pommed´Or i Big E Award (za najlepszy show w parkach rozrywki).

Park zajmuje ogromny obszar z mnóstwem kafejek i restauracyjek oraz przepięknych klombów kwiatowych. Dziesiątki atrakcji czeka na dzieci i dorosłych – kilka karuzeli, Pirania River, Baśniowy Zamek, łódź kwiatowa i wielu innych. Ogromne krzewy kwitnących na różowo i żółto anielskich dzwonów przyciągają wzrok, a usytuowane wokół nich ławeczki zachęcają do odpoczynku. Ogromna dbałość o jakość każdego detalu od ogromnych zamków poczynając, poprzez szalone karuzele, a na mówiących koszach na śmieci kończąc, sprawia że całość sprawia wrażenie magicznego świata, któremu ulega się mając zarówno lat 6 jak i 60. Atrakcji jest tak dużo, że każdy znajdzie wiele zajęć dla siebie. W ciągu jednego dnia niemożliwym jest skorzystanie choćby z połowy wszystkich atrakcji.

[/blox_text][blox_gallery images=”241,242,243,244,245,246,247,248,249,250,251″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”SERENGETI PARK – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

Serengeti Park Niemcy- poczuj prawdziwy smak dzikiej Afryki.

Patrz lew. A tu nosorożec! Przemierzając własnym samochodem lub Serengeti-busem ponad 10 kilometrowe, pełne przygód safari możecie z bliska zobaczyć żyrafy, zebry i słonie. To nie koniec przygody, dalej przemierzać będziecie gęstą dżunglę. Jest to jedyne miejsce w Niemczech, gdzie możecie spotkać ponad 200 małp bez ograniczeń biegających po terenie parku. Tu znajdziecie ponad 1000 swobodnie żyjących, egzotycznych zwierząt na ponad 200 hektarach powierzchni – i to nie w Afryce a między Bremą i Hanowerem.

[/blox_text][blox_gallery images=”252,253,254,255,256,257,258,259″ layout=”1″ animation=”none”][blox_heading title=”TROPICAL ISLANDS – NIEMCY” size=”h4″ style=”style4″ animation=”none”][/blox_heading][blox_text animation=”none”]

W TropicalIslands spełniają się marzenia o południowych morzach! Na powierzchni równej powierzchni 8 boisk piłkarskich będziecie czuli się jak w raju – tutejszy krajobraz składający się z tropikalnego lasu, ciepłej wody i egzotycznych budowli wprowadzi Was do fascynującego świata, z którego nie będzie się chciało wracać.

Radość z kąpieli dla całej rodziny

Pływanie i kąpiele w Morzu Południowym to sama przyjemność. Pluskanie w ciepłej wodziesprawia podwójną radość, a zabawy w białym piasku na plaży stanowią doskonałą atrakcję dla najmłodszych. Chłońcie tę prawdziwie tropikalną atmosferę leżąc na wygodnym leżaku!

Największy kryty tropikalny las deszczowy świata

Odkryjcie fascynujący świat dżungli. Pnącza i orchidee pną się po drzewach, których wysokość sięga 18 m, a możecie je podziwać na mającej ponad 1 km długości ścieżce prowadzącej przez las namorzynowy – obok roślin mięsożernych – aż do punktów widokowych.

Czysty relaks: Strefa Wellness& Saun

Pozwólcie się rozpieścić w pełnej rekalsu atmosferze tropików i naładujcie nową energiąpodczas masaży, zabiegów Ayurweda czy medytacji. W Strefie Saun do relaksu zachęcają sauna drzewna i sauna kamienna.

Klub dla Dzieci „Tropino”: tu spełniają się dziecięce marzenia

Tutaj to najmłodsi decydują o tym, co będą robić – czy zaliczą jeszcze jedną rundę na torze wyścigowym, czy będą wspinać się na ściance wspinaczkowej czy też zostaną kapitanem własnej łódki. Każdego dnia organizowany jest ciekawy program .

Tropikalne rozkosze podniebienia pod palmami

Od tropikalnego barbecue, przez indyjskie specjały Tandoori w Sea Shell Beach Café po frytki i przekąski na mniejszy głód i wielodaniowe posiłki na większy – w TropicalIslands znajdzie się coś dla każdego smakosza i każdego podniebienia

[/blox_text][blox_gallery images=”260,261,262,263,264,265,266,267,268,269″ layout=”1″ animation=”none”][/blox_column][/blox_row]